Ako pridať „fb:app_id“ do hlavičky stránky

Obtiažnosť:
Začiatočník
Pokročilý
Skúsený
Expert

Ak používate plugin Yoast SEO, určite ste si všimli, že odstránili možnosť pridania fb:app_id. Taktiež, ak chcete pridať toto app id a neviete ako, v tomto návode nájdete jednoduchý snippet, ako to viete spraviť. Pozor, toto nieje návod, ako si vytvoriť Facebook aplikáciu, iba návod, ako pridať do hlavičky WordPress toto id. (ak neviete, ako vytvoriť facebook aplikáciu, skúste tento návod – anglicky, slovenský som nenašiel, alebo použite google).

Meta property fb:app_id je identifikátor aplikácie na Facebooku, ktorý sa používa na rôzne účely. Napríklad ako identifikáciu pri zdieľaní obsahu z vašej stránky a zber metriky príspevku, alebo keď používate Facebook komentáre na svojej stránke, „app_id“ slúži ako identifikátor aplikácie…

Ak už teda Facebook aplikáciu máte vytvorenú, skopírujte si id aplikácie a vložte ho do nasledovného snippetu:

/**
 * Pridanie fb:app_id identifikátoru, do hlavičky stránky
 * @return void
 */
function viking_add_fb_app_id() {
  // fb app id
  $app_id = 000000000000000; // <- nahraďte svojim app_id
  // vytvorenie meta
  $tag = '<meta property="fb:app_id" content="%d">';
  // vypísanie meta
  echo sprintf( $tag, $app_id );
}
add_action( 'wp_head', 'viking_add_fb_app_id', 1 );

V tomto snippete, sme použili hook wp_head, pomocou ktorého, vieme vpisovať do hlavičky naše dáta – v tomto prípade meta tag s fb:app_id.
Taktiež sme tam použili PHP funkciu sprintf(), pomocou ktorej sme vložili do textu, našu premennú na pozíciu označenú %d …toto označenie sa používa na vkladanie celého čísla, alebo integer, po anglicky.


Tento snippet môžte umiestniť do functions.php vašej aktuálnej témy, ale vhodnejšie je si na to vytvoriť vlastný plugin. Viac o vytvorení pluginu, nájdete TU.

5 1 vote
Hodnotenie článku
Autor
Navigácia
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments